Home / Roberto Firmino Po Dwóch Miesiącach Milczenia

Roberto Firmino Po Dwóch Miesiącach Milczenia

Brak możliwości udziału w mundialu w Katarze był dużym ciosem dla Roberto Firmino. Był w depresji przez prawie dwa miesiące, zanim powoli doszedł do siebie ze swojego stanu psychicznego. Brazylia ma zbyt wielu znakomitych napastników, a 31-letni Roberto Firmino znowu przegapił awans do kadry narodowej. Aby móc ponownie założyć Koszulka Brazylia i wziąć udział w mundialu w Katarze, Roberto Firmino ciężko pracował, aby dobrze wypaść w meczu Liverpoolu 2022, ale niestety nie zrealizował swojego pomysłu na udział w ostatnim roku.

W drugiej połowie 2022 roku Roberto Firmino bardzo dobrze grał w meczu Liverpoolu. W tym czasie Mohamed Salah podupadał, Diogo Jota był kontuzjowany i nie mógł grać, a Darwin Núñez właśnie założył Koszulka Liverpool i wciąż się dostosowywał. W obliczu różnych sytuacji swoich kolegów z drużyny, Roberto Firmino po raz kolejny wziął na swoje barki ogromną odpowiedzialność za drużynę i wytrwale strzelał jedną bramkę po drugiej w meczu.

Kiedy wysiłki gracza nie są doceniane, wszyscy popadają w depresję. Po tym, jak Roberto Firmino dowiedział się, że nie ma szans na ponowne powołanie do kadry narodowej na mundial, przez te dwa miesiące nie mógł uspokoić smutku w sercu. Roberto Firmino zakończył karierę w reprezentacji, a teraz nie zdecydował, czy zostanie w Liverpoolu. W tym meczu pomiędzy Liverpoolem a Manchesterem United Roberto Firmino ponownie strzelił gola po wejściu z ławki, ale ludzie zauważyli, że uśmiech na jego twarzy był mniej olśniewający.