Home / Manchester City I Inter Mediolan Awansują Do Finału Ligi Mistrzów W Tym Sezonie

Manchester City I Inter Mediolan Awansują Do Finału Ligi Mistrzów W Tym Sezonie

W tym sezonie Inter Mediolan i Manchester City awansowały do finału Ligi Mistrzów. Te dwie drużyny mają wielu znajomych kolegów z reprezentacji. Pierwsi są Julián Álvarez i Lautaro Martínez, obaj koledzy z drużyny w Koszulka Argentyna . Za nimi uplasowali się Kevin De Bruyne i Romelu Lukaku, koledzy z drużyny w Koszulka Belgia . Ten finał zapowiada się więc wyjątkowo. To także pierwszy raz w historii, kiedy te dwie drużyny spotkały się w finale Ligi Mistrzów.

Manchester City w końcu pokonał Real Madryt, Pep Guardiola jest bardzo podekscytowany. Odkąd Pep Guardiola opuścił Barcelonę w 2012 roku, jego drużyna nie wygrała ponownie z Realem Madryt. Po tym, jak Manchester City przegrał z Realem Madryt w półfinale Ligi Mistrzów w zeszłym sezonie, Pep Guardiola był szczególnie rozczarowany. Wydawało się, że w życiu trudno pokonać tego przeciwnika. Tak więc przed meczem półfinałowym Manchesteru City, kiedy reporter przeprowadzał wywiad z Pepem Guardiolą, powiedział poważnie: Po wielu porażkach nadejdzie czas zwycięstwa, o ile nie zrezygnujesz z wysiłków, by o nie walczyć.

Manchester City po raz kolejny awansował do finału Ligi Mistrzów, to drugi awans zespołu po dwóch latach. W 2021 roku Manchester City przegrał z Chelsea w finale Ligi Mistrzów. W tym czasie Kevin De Bruyne zranił się w oko podczas gry, a przelane łzy również miały zakończyć mecz. Niezależnie od tego, czy w tym sezonie będą to Pep Guardiola, czy piłkarze Manchesteru City, nie chcą, aby ponownie żałowali i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby wygrać.