Home / Koszulka Mbappe Kontrowersje Związane Z Mundialem 2026

Koszulka Mbappe Kontrowersje Związane Z Mundialem 2026

Koszulka Mbappe  Kontrowersje związane z mundialem 2026 Pojawiły się pewne kontrowersje wokół rozszerzenia mistrzostw świata do 48 drużyn, a menedżer Niemiec Joachim Low sprzeciwił się tej decyzji, ponieważ pozwoliłaby ona gorszym narodom zakwalifikować się, a jakość meczów ucierpiałaby.

„Wartość sportowa nie może być osłabiona, chociaż rozumiem mniejsze narody, które mogłyby w ten sposób wejść na dużą scenę”, powiedział Low w Welt am Sonntagin 2016.

Wyraził również zaniepokojenie faktem, że rozszerzony turniej miałby więcej meczów, a tym samym zwiększyłby zmęczenie graczy po długich sezonach w swoich klubach: „Musimy być świadomi, że jakość ucierpi na dłuższą metę. Nie możemy z tym przesadzać”.

Niektórzy komentatorzy wskazywali również na fakt, że trzyzespołowe grupy oznaczałyby, że finałowe mecze grupowe nie byłyby rozgrywane jednocześnie, Koszulka Piłkarska Dziecięca  a obie drużyny wiedziałyby, jaki wynik jest potrzebny w ostatnim meczu i wymuszają określony wynik z korzyścią dla obu drużyn.