Home / Najdroższe Kolekcje Messiego

Najdroższe Kolekcje Messiego

Inter Miami powstał niespełna trzy lata temu i obecnie zajmuje dziesiąte miejsce w lidze MLS. Wiadomo było o tym tylko dzięki udziałom Davida Beckhama. Dodanie Messiego sprawiło, że ten zespół stał się sensacją w Ameryce Północnej.

MLS nie jest tak wpływowa jak inne ligi, ale wartość rynkowa Messiego w Ameryce Północnej jest oczywista. W ciągu zaledwie kilku miesięcy Koszulka Messi znalazło się na szczycie listy sprzedaży koszulek MLS. Gwiazdy z różnych dziedzin sportu wysłały wiadomości witające przybycie tego „KOZŁA”. Wartość rynkowa zespołu bezpośrednio osiągnęła miliard dolarów. To jest straszny „efekt Messiego”!

Magia Messiego wykracza poza to. Na aukcji Sotheby's sześć egzemplarzy Koszulka Piłkarska Messiego na Mistrzostwa Świata 2022 zostało sprzedanych za 7,8 miliona dolarów, ustanawiając rekord w kolekcji Messiego! Co jeszcze ciekawsze, kiedy Messi kupił dom w Stanach Zjednoczonych, wartość rynkowa domu jego sąsiada wzrosła o 25 milionów dolarów! Ten sąsiad musi się śmiać w swoich snach, prawda?