Home / Kim Min-jae I Son Heung-min

Kim Min-jae I Son Heung-min

Po zdobyciu przez Neapol mistrzostwa Serie A Kim Min-jae, noszący Blitz Koszulka Piłkarska , został uznany przez brytyjski „442 Magazine” za jednego z 10 najlepszych środkowych obrońców na świecie, ustępując jedynie Rüdigerowi, Alabie i Rúbenowi Diasowi.

Kim Min-jae pozostawił mocny ślad w pierwszym roku Serie A i pomógł Neapolowi zdobyć mistrzostwo po 33 latach oczekiwania i został pierwszym koreańskim graczem, który zdobył mistrzostwo Serie A z Neapolem. W historii pięciu największych lig europejskich 26-letni środkowy obrońca jest drugim po Parku Ji-sungu koreańskim zawodnikiem, który zdobył tytuł mistrzowski.

W Napoli Kim Min-jae jest postrzegany jako następca Koulibaly'ego, jednego z najlepszych środkowych obrońców, który nosił Koszulka Napoli  w ostatnich latach. W drużynie narodowej ostoją są Son Heung-min i Kim Min-jae; ale w klubie, w przeciwieństwie do rozchwytywanego Kim Min-jae, Son Heung-min był ostatnio trochę powolny. Lata mocno odcisnęły piętno na Son Heung-min, który od lat jest najlepszym graczem Korei Południowej, ale w najbliższej przyszłości wszystko może się zmienić.