Home / Najlepszy Strzelec Barcelony W Tym Sezonie

Najlepszy Strzelec Barcelony W Tym Sezonie

Wprowadzenie Lewandowskiego to jedna z najbardziej trafnych decyzji Barcelony. Przyjście Lewandowskiego rozwiązało problem, że zespół miał w zeszłym sezonie ofensywę, ale trudno zdobyć bramkę. To jest problem, który nigdy nie istniał w erze Messiego. W erze post-Messiego Barcelona znalazła Lewandowskiego, aby nadrobić próżnię pozostawioną przez odejście Messiego.

Ubiegły sezon był pierwszym sezonem Messiego poza Barceloną, co było dla Barcelony niezwykle bolesne, ponieważ zespół miał trudności ze zdobywaniem bramek z linii ofensywnej. Memphis strzelił 12 goli i był zawodnikiem z największą liczbą goli w lidze w drużynie. W poprzednich 13 sezonach ligowe gole Messiego nigdy nie były mniejsze niż 25 bramek. W tym czasie przyszedł Lewandowski i założył Koszulka Piłkarska  z numerem 9.

Lewandowski jest siedmiokrotnym królem strzelców Bundesligi i dwukrotnie wygrał najlepszą FIFA w Bayernie. Lewandowski szybko zaadaptował się po przybyciu do Barcelony. Jak dotąd w tym sezonie strzelił 23 gole dla Barcelony, co jest bardzo zbliżone do Samuela Eto'o. Najbardziej bezpośrednim odzwierciedleniem występów Lewandowskiego dla fanów jest to, że Koszulka Lewandowski  zawsze była jedną z najlepiej sprzedających się koszulek w drużynie. Jako stary zawodnik z bogatym doświadczeniem Lewandowski lubi też komunikować się ze swoimi zawodnikami, zwłaszcza młodymi. To może być kolejny powód popularności Polaków.