Home / Główny Trener Luis Enrique Zapomina O Taktyce Zastosowanej Przeciwko Marsylii

Główny Trener Luis Enrique Zapomina O Taktyce Zastosowanej Przeciwko Marsylii

Kibice Paris Saint-Germain kwestionowali taktykę głównego trenera Luisa Enrique po porażce w Lidze Mistrzów UEFA. Zwłaszcza kibice Parc des Princes, którzy zapomnieli, że trener Luis Enrique wygrał mecz Ligue 1. Główny trener Luis Enrique widzi teraz fanów machających Koszulka Paris Saint-Germain i rozumie bezradność, jaką kiedyś czuł Lionel Messi.

Taktyka zastosowana przez głównego trenera Paris Saint-Germain Luisa Enrique w Lidze Mistrzów UEFA miała pewne wady, ale w tym meczu nie można odmówić mu umiejętności trenerskich. Luis Enrique poprowadził drużynę Paris Saint-Germain do zwycięstwa 4:1 nad Lyonem, a także poprowadził drużynę do zwycięstwa 4:0 nad arcy-rywalem Marsylią. Kiedy główny trener Luis Enrique był trenerem Paris Saint-Germain, jego jedynym najważniejszym meczem było zwycięstwo nad Marsylią. Kibice Parc des Princes nie pochwalili jednak świetnych zmian taktycznych Luisa Enrique. Wyrazili jedynie niezadowolenie z przegranego meczu. Taktyka zastosowana przez głównego trenera Luisa Enrique przeciwko Newcastle United w Paris Saint-Germain była w rzeczywistości taktyką stosowaną przez byłego głównego trenera Mauricio Pochettino. Tyle, że obaj główni trenerzy zmienili skład kadrowy, ale Paris Saint-Germain wykazało odmienne efekty.

Zespół Paris Saint-Germain przez cały mecz miał bardzo wysoki wskaźnik posiadania piłki, a zespół chciał przejąć inicjatywę, aby atakować i kontrolować grę swoim obecnym składem. Jednak Newcastle United nie dałoby się łatwo kontrolować przez Paris Saint-Germain i ostateczny wynik był taki, że ten pierwszy wygrał. Główny trener Luis Enrique nie wykorzystywał ostrożnie swoich zawodników, w przeciwnym razie wynik meczu nie byłby taki zły. Występ Kyliana Mbappé skierował uwagę na Koszulka Piłkarska z numerem 7, który w krytycznych momentach nie wykazał się osobistym bohaterstwem. Główny trener Luis Enrique zapomniał o poprzedniej taktyce przeciwko Marsylii, która była najlepszym zagraniem taktycznym Paris Saint-Germain.