Home / Ángel Di María Oficjalnie Ogłasza Zakończenie Kariery W Argentynie

Ángel Di María Oficjalnie Ogłasza Zakończenie Kariery W Argentynie

Finał Mistrzostw Świata FIFA był ostatnim meczem Ángela Di Maríi z reprezentacją Argentyny w piłce nożnej, a jego nastrój był równie dobry jak mecz. Po końcowym gwizdku Ángel Di María uronił łzy radości i pocałował Koszulka Argentyna . Po perfekcyjnym zakończeniu Mistrzostw Świata FIFA Ángel Di María oficjalnie ogłosił zakończenie kariery w reprezentacji Argentyny w piłce nożnej.

Treningowa Szaliki Ángela Di Maríi z numerem 11będzie zarezerwowana dla młodych piłkarzy, ale kibice reprezentacji narodowej wciąż będą go pamiętać. Nieobecność Ángela Di Maríi na finale Mistrzostw Świata FIFA 2014 była godna ubolewania, ponieważ trener reprezentacji Argentyny Alejandro Sabella nie udostępnił go. Ángel Di María już przed meczem zdecydował się wziąć środki przeciwbólowe i chciał towarzyszyć Lionelowi Messiemu i pomóc mu w finale. Lekarz zespołu powiedział, że Real Madryt poprosił Ángela Di Maríę, aby nie grał z kontuzjami, a on zrujnuje mu karierę tak długo, jak będzie grał. W finałach Copa América 2015 Ángel Di María doznał kontuzji w połowie meczu i stracił szansę, by pomóc Lionelowi Messiemu zdobyć mistrzostwo. W finale Copa América 2016 Lionel Messi nie wykorzystał najważniejszego rzutu karnego. W finale Copa América 2021 Ángel Di María strzelił udanego gola, pokonując reprezentację Brazylii w piłce nożnej i ostatecznie pomógł Lionelowi Messiemu zdobyć pierwsze mistrzostwo reprezentacji.

Odkąd wygrał Copa América, Ángel Di María marzył o wygraniu tegorocznych Mistrzostw Świata FIFA. Ángel Di María był zdrowy przed finałem Mistrzostw Świata FIFA i pomógł reprezentacji Argentyny w piłce nożnej zdobyć prowadzenie 2:0 nad reprezentacją Francji w piłce nożnej mężczyzn. Po serii rzutów karnych reprezentacja Argentyny w piłce nożnej zdobyła finałowe mistrzostwo. Ángel Di María często płakał podczas meczów, ale w końcu zobaczył, jak Lionel Messi całuje Puchar Świata FIFA. Finał Mistrzostw Świata FIFA był ostatnim razem, kiedy Ángel Di María towarzyszył Lionelowi Messiemu, był prawdziwym aniołem Lionela Messiego i reprezentacji Argentyny w piłce nożnej.