Home / Kto Najwięcej Czerpie Ze Sponsorów?

Kto Najwięcej Czerpie Ze Sponsorów?

Koszt zakupu topowego zawodnika jest coraz wyższy, dlatego kluby na całym świecie muszą szukać dodatkowego dochodu. Oprócz praw do transmisji i biletów, lukratywnym źródłem są także nagrody pieniężne za mecze, transfery zawodników, pakiety sponsorskie Koszulka Piłkarska i powierzchnia reklamowa.

Pod względem koszulek wyraźnie prym wiodą hiszpańskie kluby. Koszulki Realu Madryt i Koszulka FC Barcelona zmaksymalizowały swoje zainteresowanie pod tym względem, a francuski klub PSG zajmuje trzecie miejsce.

Czy to odkryłeś? Oprócz sponsora na koszulce, na koszulce często znajduje się kilka logo sponsora. Jeśli jest to sponsoring na wyłączność, opłata za sponsoring będzie jeszcze wyższa. Na przykład linie Fly Emirates sponsorowały Real Madryt kwotą 70 milionów euro; Barcelona, Spotify i Ambiigh TV przekazały odpowiednio 70 milionów euro i 8 milionów euro. Są jeszcze Manchester United i Chelsea. Pomimo słabego początku sezonu, ich mocne fundamenty w dalszym ciągu wspierają nowi sponsorzy, czyli Snapdragon i Infinite Athlete.