Home / Granit Xhaka Opuszcza Arsenal Jako Zwycięzca

Granit Xhaka Opuszcza Arsenal Jako Zwycięzca

Zawodnik, który zdecydował się zostać w najtrudniejszym okresie Arsenalu, ale kiedy zespół odzyskał miejsce w pierwszej czwórce tabeli Premier League, zdecydował się odejść w wielkim stylu. Tym zawodnikiem jest były kapitan Arsenalu Granit Xhaka, który w końcu zrozumiał, że nie chce brać na siebie winy i opuszczać drużyny. Wszyscy wciąż pamiętają, że w meczu Arsenalu z Crystal Palace w 2019 roku, po tym jak Granit Xhaka został zmieniony z powodu słabego występu, bezpośrednio eksplodował swoim temperamentem na korcie.

Granit Xhaka nie zdecydował się szybko zejść z boiska, aby oszczędzić drużynie czas, ale powoli schodził z boiska. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy kibice Arsenalu byli wściekli na występ kapitana Granita Xhaki, który nagle wzbudził wśród kibiców jeszcze większe niezadowolenie. Fani rzucali obelgi na Granita Xhakę na trybunach, oskarżając go o brak szacunku dla drużyny. Kiedy Granit Xhaka spotkał się z fanami, którzy nie rozumieli jego wewnętrznych uczuć, zdjął Koszulka Arsenal i rękaw kapitański i od razu wrócił do szatni. Wystąpienie tego incydentu całkowicie przytłoczyło mentalność fanów, którzy zażądali od Arsenalu natychmiastowego wypuszczenia Granita Xhaki.

Ostatecznie Arsenal zdecydował się zatrzymać Granita Xhakę, ale został on pozbawiony funkcji kapitana. Granit Xhaka grał w Arsenalu przez trzy lata, ale nigdy nie był kochany przez fanów. Kiedy Granit Xhaka spotkał się z różnymi naciskami i zdecydował się zdjąć Koszulka Piłkarska z numerem 34, to determinacja nowego trenera Mikela Artety skłoniła go do ponownego pozostania. Granit Xhaka nie chce odejść jako przegrany, ale walczy jak mężczyzna. Cztery lata doświadczenia sprawiły, że Granit Xhaka dorósł i zostawi Arsenal jako zwycięzca.