Home / Atletico Madryt Awansuje Do ćwierćfinału Ligi Mistrzów Pokonując Inter Mediolan 5:4

W sezonie 2023-24 rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów rozpocznie się dwoma konkursami. Dortmund pokonał u siebie giganta Eredivisie Eindhoven i skutecznie awansował do czołowej ósemki. Dla porównania, mecz Atletico Madryt u siebie z Interem Mediolan był oczywiście bardziej przyciągający wzrok. Po 90 minutach i dogrywce obie drużyny przystąpiły do rzutów karnych z łącznym wynikiem 2-2. Ostatecznie drużynie Simeone udało się odwrócić sytuację i awansować do czołowej ósemki Ligi Mistrzów! Można powiedzieć, że Atletico Madryt i Inter Mediolan to najbliższe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów w tym sezonie. W pierwszej rundzie Arnautovic, ubrany w Koszulka Inter Mediolan , strzelił gola na stadionie Meazza i pomógł Nerazzurrich objąć prowadzenie. Różnica zaledwie 1 gola sprawia, że druga runda jest pełna nieskończonych możliwości. W 33. minucie meczu Di Marco przełamał impas dla Interu Mediolan, a łączny wynik wyniósł 2:0, co postawiło Atletico Madryt w rozpaczliwej sytuacji. W krytycznym momencie gwiazda Atletico Madryt, Griezmann, wstał. Wykorzystał błędy w defensywie przeciwnika i skutecznie pchnął bramkę, odciągając Atletico Madryt od krawędzi klifu. Do 87. minuty meczu Depay, który wszedł na boisko z ławki, odwrócił się i strzelił gola w polu karnym, dając drużynie nową nadzieję. Gol ten wzbudził entuzjazm wśród kibiców na widowni. Podczas rzutów karnych morale zawodników w Koszulka Piłkarska Atlético Madryt było wysokie. Bramkarz Oblak spisał się dobrze i bronił rzuty karne Sancheza i Klassena. Kapitan Interu Mediolan Lautaro przyjął rzut karny w piątej rundzie, ale niestety mocnym strzałem odbił piłkę. Choć bramkarz Interu Sommer zaliczył 7 wspaniałych interwencji, to i tak nie był w stanie uratować Nerazzurrich. Ostatecznie Atletico Madryt awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów z porywającym łącznym wynikiem 5-4. W tym momencie narodziło się wszystkich 8 najlepszych zawodników Ligi Mistrzów w tym sezonie, a wszystkie drużyny Serie A zostały niestety wyeliminowane!