Home / Gratulacje Dla Liverpoolu Za Zdobycie Pucharu Ligi Angielskiej

Gratulacje Dla Liverpoolu Za Zdobycie Pucharu Ligi Angielskiej

W finale Pucharu Ligi Angielskiej trapiony kontuzjami Liverpool walczył zaciekle przez 120 minut i ostatecznie pokonał Chelsea 1:0 po zwycięskim golu Van Dijka i zdobył 10. trofeum Pucharu Ligi w historii zespołu. Tyle, że egzekwowanie gry przez sędziego Chrisa Wagnera po raz kolejny wywołało kontrowersje. Ofiarami po raz kolejny padli gracze ubrani w Koszulka Piłkarska Liverpool . W 28. minucie Hlafenberg został nadepnięty przez Caicedo na kostkę i ostatecznie nie był w stanie utrzymać się w grze. Z odpowiedniego filmu widać, że był to faul, który wystarczył do przyznania czerwonej kartki, podczas gdy Wagner nie przyznał nawet żółtej kartki. W 60. minucie drugiej połowy Liverpool dostał rzut wolny na polu ataku, a Van Dijk strzelił głową. Jednak po obejrzeniu powtórki VAR Wagner uznał gola za nieważny, ponieważ Endo był na spalonym. Pomimo kolejnych nieprzychylnych kar, Liverpool prowadzony przez Kloppa nie poddawał się. W 118. minucie dogrywki Tsimikas asystował po rzucie rożnym, a Van Dijk, ubrany w Stroje Piłkarskie z numerem 4, ponownie strzelił gola głową. Ostatecznie Liverpool pokonał Chelsea 1:0 i zdobył Puchar Ligi Angielskiej. Wierzę, że ci, którzy oglądali finał Pucharu Ligi, nawet jeśli nie są kibicami Liverpoolu, będą poruszeni tą drużyną. W obliczu różnych trudności, takich jak zapełnienie obozu rannymi żołnierzami i wymierzanie wobec nich kar, nie poddali się i odnieśli ostateczne zwycięstwo z najbardziej nieustępliwym i nieustępliwym duchem! W dalszej kolejności Liverpool będzie kontynuował walkę w Pucharze Anglii, Lidze Europy i Premier League, co będzie dużym wyzwaniem dla pogrążonego w fali kontuzji Liverpoolu. Ludzie wierzą jednak, że mistrzostwo Pucharu Ligi na pewno nie będzie ostatecznym celem Liverpoolu w tym sezonie. Uważa się, że Klopp może doskonale zakończyć swój ostatni sezon jako trener Liverpoolu.